Co warto obejrzeć?

Utworzono dnia 11.12.2020

Zastanawiacie się nad tym, co obejrzeć w chłodny, zimowy wieczór? Lubicie odprężyć się, pijąc ciepłą herbatę i oglądając przyjemny i uroczy film? „Piękna i Bestia” jest świetną pozycją na ten czas!

„Piękna i Bestia” w reżyserii Billa Condona z 2017 roku to nowsza, odświeżona wersja klasycznej animacji Disneya. Fabuła została niemalże niezmieniona, a w rolach głównych zobaczymy Emmę Watson, Dan'a Stevens'a i Luke'a Evans'a. Film opowiada wzruszającą historię pewnej dziewczyny – Belli, która żyje we francuskiej wsi, gdzie uchodzi za piękną, lecz nieco ekscentryczną panienkę. Ona się tym jednak nie przejmuje i spędza czas, czytając książki. Mieszka wraz ze swoim starym, schorowanym ojcem, którego największą pasją jest sztuka. Dziewczyna podziwia go i całym sercem mu pomaga, tworząc niezwykłe wynalazki. Pewnego dnia ojciec musi wyjechać, a córka, jak co roku, prosi go jedynie o różę. Bella ma swój świat i jest z tego zadowolona, lecz sielanka szybko mija, gdy w okolicy pojawia się Gaston – obiekt westchnień każdej panny w okolicy. Gaston zaleca się do naszej głównej bohaterki, ta  jednak nie potrzebuje do życia mężczyzny. Młodzieniec się jednak nie poddaje i za wszelką cenę chce zdobyć serce pięknej Belli. W tym samym czasie jej ojciec jest w straszliwym niebezpieczeństwie. Za zerwanie róży na posiadłości Bestii, trafia do lochów. Bella postanawia uratować ojca - zostaje w zamku, poznaje Bestię i zaprzyjaźnia się z nią. Po pewnym czasie odkrywa, że Bestia również jest wrażliwą istotą, która po prostu potrzebuje miłości, zrozumienia i współczucia.

Film pokazuje piękne wzorce i mówi o tym, by nie oceniać książki po okładce, tudzież człowieka po wyglądzie, bo pod tym grubym futrem i grymasem na twarzy kryje się kochany przyjaciel na całe życie. „Piękna i Bestia” to opowieść ponadczasowa i bardzo się cieszę, że powstała druga ekranizacja. Moim zdaniem Emma Watson i Dan Stevens spisali się naprawdę znakomicie - ich gra aktorska zachwycała mnie za każdym razem.
      „Piękna i Bestia” to film, który zasługuje na uwagę nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Powinno go obejrzeć każde pokolenie, ponieważ niesie nie tylko mądre przesłanie, ale również przenosi nas w baśniowy klimat i cudowny muzyczny świat.  Jak też wspominałam na początku, na zimowy i chłodny wieczór ten film jest znakomity. Zdecydowanie polecam go każdemu,

Zuzanna Thomas, klasa 7a