Dzień Dziecka w szkole

Utworzono dnia 01.06.2022

Dzień dziecka to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością.  Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy oraz dostaje się  słodkie niespodzianki.

W naszej szkole Dzień Dziecka  rozpoczął się od wspólnego apelu, podczas którego pani dyrektor Mariola Grodzka, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zapoznała uczestników z programem dziecięcego święta. W przygotowanie programu na tę uroczystość włączył się Samorząd Uczniowski.

Na dolnym korytarzu można było wziąć udział w grze tanecznej Just Dance, której celem jest jak najlepsze odwzorowanie ruchów z teledysków popularnych piosenek. Można też było usiąść na kocu i pograć w dowolną grę planszową lub ustawić się w kolejce do malowania twarzy. W salach lekcyjnych odbywał się też pisemny konkurs związany ze zdrowym stylem życia. Pierwsze miejsce zajęła Maja Jabłońska z klasy VII, drugie miejsce Kacper Brzozowski z klasy VIII a, natomiast trzecie miejsce wywalczył Jakub Suchodolski z klasy VII. Gratulujemy!

Na sali gimnastycznej przygotowano szereg konkurencji dla osób chcących porywalizować w sporcie. Wylosowane przez uczestników  kolorowe szarfy pomogły stworzyć zespoły,  które rywalizowały w biegu z pałeczką sztafetową, w wyścigu z płotkiem lekkoatletycznym,  woreczkami, w skokach w dal z miejsca dodawanych, rzutach do celu oraz w przeciąganiu liny. Wszyscy zawodnicy dzielnie, czasami nawet ostatnimi siłami, wykonywali postawione przed nimi zadania. Każda drużyna za I miejsce zdobywała 4 punkty, za II - 3 , za III - 2 i za IV  - 1 punkt.  Zwycięskim zespołem okazał się Zespół Niebieskich i wywalczył  Puchar przechodni Dyrektora szkoły. II miejsce zajęli Czerwoni, a III - Zieloni. Wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji należą się brawa, gdyż dali z siebie wszystko.

Na koniec każdy uczeń mógł poczęstować się lodami.

To był dzień pełen wrażeń, czekamy już na kolejny Dzień Dziecka za rok.

Agnieszka Kuć

Urszula Grochowska