Finał IV Gminnego Konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Utworzono dnia 30.05.2022

Dnia 30 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łapach odbył się finał IV Gminnego Konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Turniej matematyczny patronatem objął Burmistrz Łap – Pan Krzysztof Gołaszewski i ufundował zwycięzcom atrakcyjne nagrody. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Składał się on z trzech etapów. Na pierwszym etapie – klasowym udział wzięło 455 uczniów, a na etapie szkolnym 115 miłośników matematyki.

O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z sześciu szkół podstawowych Gminy Łapy. W poniedziałek na konkursie spotkało się 36 reprezentantów następujących szkół:

• Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach,
  • Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łapach,
  • Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łapach,
  • Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej,
  • Szkoły Podstawowej im. Hugona Kołłątaja w Uhowie,
  • Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łupiance Starej.

Uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach: klasy IV - VI oraz VII - VIII. Wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności matematycznych. Natomiast oczekiwanie na konkurs oraz wyniki rywalizacji uprzyjemniał poczęstunek w świetlicy szkolnej.

W tym roku najlepsi okazali się:

Kategoria klas IV-VI

I miejsce i tytuł „Mistrz Tabliczki Mnożenia 2022 roku” – Katarzyna Warpechowska – Szkoła Podstawowa im. Hugona Kołłątaja w Uhowie

II miejsce – Robert Łupiński – Szkoła  Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łapach

III miejsce – Maja Prorok – Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce i tytuł „Mistrz Tabliczki Mnożenia 2022 roku” – Malwina Truskolaska – Szkoła Podstawowa im. Hugona Kołłątaja w Uhowie

II miejsce – Malwina Olszewska – Szkoła Podstawowa im. Hugona Kołłątaja w Uhowie

III miejsce – Jakub Michalski – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Łapach

Zwycięzcy otrzymali gratulacje, nagrody i dyplomy z rąk Burmistrza Łap, Pana Krzysztofa Gołaszewskiego i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Łapach, Pani Marioli Grodzkiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom oraz ich Nauczycielom i już dziś zapraszamy na piątą edycję konkursu za rok.

Agnieszka Kuć

Finał IV Gminnego Konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

Utworzono dnia 30.05.2022, 21:31