Kominukat dyrektor szkoły- nauczanie hybrydowe od 26.04.2021 w kl. I-III

Utworzono dnia 22.04.2021

Drodzy Rodzice,

od poniedziałku 26 kwietnia do 2 maja  br. wprowadzone zostaje nauczanie w trybie hybrydowym.

Tryb hybrydowy ma na celu zmniejszenie liczby dzieci przebywających w jednym czasie w budynku szkoły oraz zmniejszenie obciążenia w świetlicy szkolnej ze względu na sytuację epidemiologiczną, a tym samym ograniczenie zakażeń.

Hybrydowy tryb nauczania zakłada naukę stacjonarną na przemian z nauką zdalną.

Na podstawie przedstawionego 22 kwietnia 2021 r. do publikacji ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dyrektor szkoły został zobowiązany zorganizować naukę stosując następujące zasady:

• nie więcej niż 50 proc. uczniów ma zajęcia w budynku szkoły;
  • co najmniej 50 proc. uczniów ma lekcje zdalnie.

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, w szkole za zgodą dyrektora szkoły zostanie zorganizowane dla nich nauczanie stacjonarne lub zdalne z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu. Proszę o poinformowanie wychowawcy klasy o takiej sytuacji.

Wszystkie zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej za zgodą Państwa mogą odbywać się na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o ustalenie sposobu i miejsca odbywania takich zajęć z nauczycielem prowadzącym.

W dni nauki stacjonarnej uczniowie mogą korzystać z opieki w świetlicy szkolnej. W dni nauki zdalnej uczniowie pozostają w miejscu zamieszkania.

W dni nauki stacjonarnej uczniowie mogą korzystać z posiłków w stołówce szkolnej. Jeżeli uczeń korzystający z posiłków będzie nieobecny w dniu nauki stacjonarnej proszę o zgłoszenie takiej nieobecności zgodnie z przyjętymi zasadami.

ORGANIZACJA NAUKI W TRYBIE HYBRYDOWYM

Z poważaniem, Mariola Grodzka dyrektor szkoły