Komunikat dyrektora: formy pracy z dziećmi w czasie zamknięcia oddziałów przedszkolnych od 29.03.21 r.

Utworzono dnia 26.03.2021

DRODZY RODZICE!

​ W związku z komunikatem Ministra Zdrowia  z dnia 25.03.2021 r. TUTAJ  oddziały przedszkolne w naszej szkole zostają zamknięte w terminie od 29 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.

Pragniemy wesprzeć Państwa  w organizacji i pomysłach na aktywne zabawy stymulujące wszechstronny rozwój przedszkolaków. Mamy mocne przekonanie, że edukacja może i powinna trwać nadal. Zależy nam na poczuciu, że nie zostawiamy Was i naszych cudownych przedszkolaków samych. Byłyśmy, jesteśmy i będziemy dla Was. Działamy i przygotowujemy propozycje do inspirujących zabaw z dziećmi tak, aby mogły one, kiedy zaistnieje chęć podjąć naukę poprzez zabawę.

Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego odbywać się będzie zdalnie w różnych formach, m.in. poprzez:

1. Książki i materiały ćwiczeniowe posiadane przez dzieci;
  2. Zamieszczenie na stronie szkoły materiałów do realizacji dla poszczególnych grup TUTAJ;
  3. Codzienne, krótkie, połączenia na platformie (wg. planu przekazanego przez nauczycieli);
  4. Komunikatory społecznościowe (grupy Messeger);
  5. Kontakt telefoniczny;

Wyrażamy nadzieję, że krótkie i nieobowiązkowe, spotkania online w pewnym stopniu zapewnią kontakt rówieśniczy, podtrzymają nawiązane relacje, są też odpowiedzią na oczekiwania części rodziców.

Jako doświadczeni pedagodzy, jesteśmy przekonani, że doskonale znacie swoje dzieci. Ufamy, że świetnie razem potraficie się bawić. Mamy nadzieję, że systematycznie zamieszczane na stronie internetowej propozycje aktywności przygotowywane przez nauczycielki ułatwią Wam i uatrakcyjnią czas spędzany  w domu.

Dzieci uczą się świata poprzez zabawę zarówno w przedszkolu jak i poza nim. Pragniemy zwrócić uwagę, na bardzo znamienny zapis z podstawy programowej: „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (….)". Warto pamiętać, że dziecko ma prawo czuć się zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Nie wahajmy się zapytać, na co ma ochotę, jak chciałoby się pobawić. Dajmy dziecku wybór. Ono najlepiej wie, czego potrzebuje do rozwoju, zapewniamy, że coś wybierze. Zaufajmy mu.

Zachęcamy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o komunikowanie się z wychowawcami.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i mimo wszystko radości z bycia razem.

Z poważaniem, Mariola Grodzka- dyrektor Szkoły