Pierwszy dzień wiosny

Utworzono dnia 21.03.2022

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym zmrokiem. Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie lub palenie Marzanny. Jednak Samorząd Uczniowski postanowił w tym roku spalić jedynie tradycyjne lekcje i utopić nudę.

Dzień ten rozpoczął się od muzyki, która rozbrzmiała na korytarzach szkolnych za sprawą radiowęzła. W szkole zrobiło się wesoło, niektórzy uczniowie śpiewali i tańczyli – szczególnie ci młodsi. Członkowie samorządu przygotowali uczniom zajęcia sportowe, muzyczne, plastyczne, a także robotykę i piknik z grami planszowymi. Wszystko dlatego, że dzień ten został ogłoszony dniem bez plecaka, więc wszyscy przyszli do szkoły bez książek i zeszytów.

Uczniowie sprawdzali w grach dydaktycznych swoje wiadomości i umiejętności oraz zgłębiali łamigłówki. Ponadto brali udział w warsztatach plastycznych i muzycznych oraz rywalizowali w grach i zabawach sportowych. Dużo radości sprawiły uczniom zajęcia z robotyki, podczas których z klocków zbudowane zostały roboty, a następnie zaprogramowane i wprawione w ruch.

Jednak świętowanie nadejścia wiosny nie skończyło się w tym dniu. Do końca tygodnia uczniowie będą ubierać się w różnych kolorach: dziś królował kolor zielony, jutro będzie to kolor żółty, w środę pomarańczowy, w czwartek różowy lub czerwony, a na koniec tygodnia błękitny. Ponadto do piątku na drzwiach poszczególnych sal powstaną arcydzieła z dekoracjami o tematyce wiosennej. Zarówno przebieranie się uczniów, jak i dekoracje wiosenne, będą punktowane. Klasy, które zdobędą największą liczbę punktów otrzymają kupony „niepytki”, do wykorzystania w dowolnie wybranym przez nich terminie.

Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Samorząd Uczniowski wykazał się dużymi umiejętnościami organizatorskimi oraz nie lada kreatywnością, przygotowując całe wydarzenie.

opiekunowie SU: p. Agnieszka Kuć i  p. Kinga Guzowska.

Pierwszy dzień wiosny

Utworzono dnia 21.03.2022, 21:40