Podstawowe zasady i harmonogram obowiązujące w placówce od 1 września 2020 r.

Utworzono dnia 28.08.2020

Drogi Rodzicu, ważne informacje!

• Nie posyłaj do szkoły i placówki chorego dziecka.
  • Przestrzegaj regulaminu funkcjonowania placówki w czasie pandemii.
  • Poinformuj przedszkole/szkołę, jeśli domownicy są objęci kwarantanną.
  • Sprawdzaj na bieżąco informacje od dyrektora szkoły lub nauczycieli.
  • Zawsze odbieraj telefon ze szkoły. Jeśli nie możesz odebrać, pilnie oddzwoń.
  • Placówka ma obowiązek organizowania częstszego pobytu na świeżym powietrzu, wietrzenia sal niezależnie od pogody.
  • Dzieci będą korzystały z ogrodu przedszkolnego oraz zdezynfekowanego sprzętu z zachowaniem zasady odrębności grup. Nie będą organizowane wyjazdy poza teren przedszkola/szkoły, ani zajęcia, czy atrakcje z udziałem osób z zewnątrz. Przygotuj ubranie adekwatne do pogody, wyjścia na podwórko są obowiązkowe codziennie.
  • Mimo wprowadzonych w przedszkolu/szkoły obostrzeń sanitarnych i wdrożonych wszelkich środków ochronnych, na terenie placówki może dojść do zakażenia COVID–19.
  • Wszelkie informacje dotyczące nagłej nieobecności dziecka w przedszkolu/szkole prosimy zgłaszać telefonicznie  85 715 23 31.
  • W przypadku wystąpienia u dziecka, podczas pobytu w placówce, objawów chorobowych: powiadamiamy rodziców w celu natychmiastowego odebrania dziecka z przedszkola/szkoły.
  • Rodzicu, nie wchodź do sali, uchyl drzwi i zgłoś odbiór dziecka, zachowując bezpieczny odstęp.
  • Grupa dzieci z oddziału 10-cio godzinnego 3 – 5-latków wchodzi bezpośrednio do części przedszkolnej, od strony boiska – wejście nr 3 (po schodach). Szatnia znajduje się na korytarzu przy sali.
  • Klasa I zajmie salę nr 29, obok oddziału przedszkolnego i wchodzi wejściem nr 3 (po schodach). Każde dziecko będzie miało oddzielną szafkę szatniową na korytarzu przy sali.
  • Grupa „0” wchodzi do budynku wejściem  nr 2  (sala po świetlicy). Szatnia dla dzieci znajduje się na zapleczu izby.
  • Klasy II, III oraz IV – VIII wchodzą do szatni dwoma wejściami nr 2 i 4. Szatnia otwarta będzie od 7.30. Obowiązuje dystans, limit osób w korytarzu i boksach szatni, a także prośba o noszenie maseczek przez uczniów w częściach wspólnych. W salach lekcyjnych zakrywanie ust i nosa jest dobrowolne (zmiana po komunikacie MEN).
  • Uczniowie kl. I-III będą mieli przerwy w innych porach od pozostałych uczniów.
  • Dzieci z oodziałów przedszkolnych posiłki będą spożywały w salach.
  • Wydawanie obiadów dostosujemy do liczby zapisanych dzieci i ich planu lekcji.

Harmonogram przychodzenia dzieci (może ulec zmianie)

Harmonogram i lokalizacja wejść ułożone są tak, aby w jak największym stopniu zachować dystans między uczniami w szatni, a tym samym umożliwić wszystkim klasom rozpoczynanie zajęć o godz. 8.00.

Kto wchodzi?

Którym wejściem?

Czas wejścia

Czas odbioru dzieci

• Oddział przedszkolny grupa 10 godzinna , s. 31

Zbieranie się dzieci w godz. 6.30- 8.30

Od 11.30  do godz. 16.30.

Szatnia znajduje się na korytarzu przy salach. Rodzic pomaga dziecku przebrać się i doprowadza dziecko do drzwi sali przekazując je nauczycielowi.

Po wejściu do budynku obowiązuje zakrywanie  ust i nosa, dezynfekcja  rąk i zachowanie dystansu.

• Klasa I, s. 29

Godz. 7.50

Bezpośrednio po zakończonych zajęciach lub ze świetlicy.

• „0”

Zbieranie się dzieci w godz. 7.20- 7.30.

Bezpośrednio po zakończonych zajęciach lub ze świetlicy

Szatnia dla dzieci znajduje się na zapleczu sali (była świetlica). Rodzic doprowadza dziecko do drzwi sali. Dziecko, pod okiem nauczyciela samodzielnie się przebiera.

• Dzieci „świetlicowe” z „0” i z kl. I-III

Zbieranie się dzieci w godz. 6.30- 7.30.

Odbiór do godz. 16.00

Po 7.30 wejście będzie zamknięte.

Dzieci z „0” będą zaprowadzone o 7.30 do swojej sali.

Dzieci objęte opieką świetlicową szatnię mają w sali świetlicy i tam zostawiają ubrania na cały dzień. Po zajęciach lekcyjnych przychodzą do świetlicy i są z niej odbierane- nie schodzą do szatni ani rano, ani po zajęciach.

Klasy:

• II,
  • III,
  • IV,
  • V,
  • VI,
  • VIIa,
  • VIIb,
  • VIII

Szatnia otwarta będzie od godz. 7.30

Po zakończonych zajęciach.

Na każdym boksie są listy dzieci, które mają się w nich przebierać (dzieci ze świetlicy, przebierają się wcześniej w sali przy wejściu 1.

Do szatni nie wchodzą rodzice. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają pracownicy szkoły.

W trosce o wspólne dobro dziękujemy za przestrzeganie wyżej wymienionych zasad.

Z poważaniem, M. Grodzka dyrektor Szkoły

Wrzesień 2020