Podstawowe zasady i harmonogram obowiązujące w placówce od 18 stycznia 2021r.

Utworzono dnia 13.01.2021

Szanowni Państwo,

przedstawiam najistotniejsze regulacje, które związane są z bezpiecznym kształceniem uczniów w naszej szkole. Podstawą do ich wprowadzenia są aktualne wytyczne MEiN, MZ i GIS https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3. Proszę o zapoznanie się z nimi i dostosowanie się do nich, bo wszystkim nam bardzo zależy na bezpiecznej pracy stacjonarnej.

W skrócie:

1. Harmonogram przychodzenia dzieci (może ulec zmianie)

Harmonogram i lokalizacja wejść ułożone są tak, aby w jak największym stopniu zachować dystans między uczniami w szatni, a tym samym umożliwić wszystkim klasom rozpoczynanie zajęć o godz. 8.00.

Oddziały/klasy

wg. przydziału klasy

Pracownicy/interesanci

1. Podstawowe zasady
  • Nie posyłaj do szkoły i placówki chorego dziecka.
  • Przestrzegaj regulaminu funkcjonowania placówki w czasie pandemii.
  • Poinformuj przedszkole/szkołę, jeśli domownicy są objęci kwarantanną.
  • Sprawdzaj na bieżąco informacje od dyrektora szkoły lub nauczycieli.
  • Zawsze odbieraj telefon ze szkoły. Jeśli nie możesz odebrać, pilnie oddzwoń.
  • Rodzicu, nie wchodź do sali, uchyl drzwi i zgłoś odbiór dziecka, zachowując bezpieczny odstęp.
  • Placówka ma obowiązek organizowania częstszego pobytu na świeżym powietrzu, wietrzenia sal niezależnie od pogody.
  • Dzieci będą korzystały z ogrodu przedszkolnego oraz zdezynfekowanego sprzętu z zachowaniem zasady odrębności grup.
  • Nie będą organizowane wyjazdy poza teren przedszkola/szkoły, ani zajęcia, czy atrakcje z udziałem osób z zewnątrz.
  • Przygotuj ubranie adekwatne do pogody, wyjścia na podwórko są obowiązkowe codziennie.
  • Mimo wprowadzonych w przedszkolu/szkole obostrzeń sanitarnych i wdrożonych wszelkich środków ochronnych, na terenie placówki może dojść do zakażenia COVID–19.
  • Wszelkie informacje dotyczące nagłej nieobecności dziecka w przedszkolu/szkole prosimy zgłaszać telefonicznie  85 715 23 31.
  • W przypadku wystąpienia u dziecka, podczas pobytu w placówce, objawów chorobowych: powiadamiamy rodziców w celu natychmiastowego odebrania dziecka z przedszkola/szkoły.
  • Do przestrzeni wspólnej szkoły mogą wchodzić jedynie opiekunowie dzieci poniżej 7 roku życia.
  • Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę ust i nosa do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej.
  • Wszystkich obowiązuje dystans, dezynfekcja, limit osób w korytarzu i boksach szatni, a także  zakrywanie ust i nosa w częściach wspólnych. W salach lekcyjnych zakrywanie ust i nosa jest dobrowolne.
  • Uczniowie kl. I-III będą mieli przerwy w innych porach.
  • Dzieci z oddziałów przedszkolnych posiłki będą spożywały w salach.
  • Wydawanie obiadów dostosujemy do liczby zapisanych dzieci i ich planu lekcji.

Z poważaniem, M. Grodzka- dyrektor Szkoły