Próbny egzamin w kl. VIII godz. 9.00 30-31.03. i 1.04.2020

Utworzono dnia 27.03.2020

Drodzy Uczniowie kl. VIII

W dniach 30.03-01.04  Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych- j. angielskiego.

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

W tych dniach uczniowie klas ósmych o godz. 9.00 muszą zalogować się na stronie internetowej CKE http://www.cke.gov.pl/ i rozwiązać  test.

Z wyników próbnego egzaminu ósmoklasisty nie zostaną wystawione oceny cząstkowe.

Uczeń przesyła do swojego nauczyciela z poszczególnych przedmiotów rozwiązany test. Nauczyciel je sprawdzi bez wystawiania oceny.

Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania:

• w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów,
  • lub korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem
  • lub na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Uczniowie prześlą swoje rozwiązania do nauczycieli e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań, którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np. w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;

Próbny egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia)

Drodzy Ósmoklasiści!

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać: informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;

• przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;
  • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;
  • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;
  • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia;
  • rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;
  • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

Powodzenia!

Mariola Grodzka, dyrektor Szkoły