Projekt "OTWARTE DRZWI" w oddziałach przedszkolnych

Utworzono dnia 31.10.2018

Od września 2018r. w naszym przedszkolu realizowana jest IV edycja projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich "OTWARTE DRZWI". Uczestniczą w nim dzieci z oddziału "0" i 3-4-5 latków. W ramach projektu realizowane są zajęcia „ Mała główka -  mądra główka” oraz  nauka  języka angielskiego.

W miesiącu wrześniu odbyły się zajęcia eksperymentalno – badawcze, na których dzieci badały właściwości drzew, dowiedziały się, że kora poszczególnych drzew różni się między sobą.

W październiku na zajęciach projektowych: z matematyki, przedsiębiorczości i eksperymentalno - badawczych uczyły się m. in. ważenia różnych przedmiotów, używania i stopniowania określeń dotyczących ich ciężaru. Poznały budowę owoców i darów jesieni.

Podczas ćwiczeń projektowych maluchy poznają nowe treści, poszerzają wiedzę z różnych dziedzin, wzbogacają słownictwo. Zajęcia są wspaniałą okazją do integracji grupy i wspólnej zabawy.

Na zajęciach języka angielskiego dzieci uczyły się słownictwa, którego używają w swoim codziennym życiu i otoczeniu. Poznały nazwy kolorów, zwierząt, części ciała, środki transportu, nazwy członków rodziny. Dzieci dowiedziały się jak w języku angielskim zachęcić innych do wspólnej zabawy. Nauczyły się prawidłowo reagować na polecenia. Wspólnie spędzony  czas umiliły filmy i piosenki w wersji anglojęzycznej, które dzieci oglądały z wielkim zainteresowaniem.

U. Śliwowska

E. Wołosowicz