Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Krasnoludki są na świecie… Twórczość M. Konopnickiej oczami dzieci”

Utworzono dnia 21.11.2022

Gminny Konkurs Plastyczny „Krasnoludki są na świecie… Twórczość M. Konopnickiej oczami dzieci”

pod patronatem Burmistrza Łap Pana Krzysztofa Gołaszewskiego

- ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Znamy już nazwiska zwycięzców Konkursu Plastycznego „Krasnoludki są na świecie… Twórczość M. Konopnickiej oczami dzieci”, organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Łapach.
      Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat życia i twórczości M. Konopnickiej. Rozwijanie kreatywności, poczucia estetyki i inwencji twórczej, a także propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
         Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Łapy. Podzielony był na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Temat konkursu stanowiła twórczość Marii Konopnickiej, widziana oczami dzieci. Uczestnicy  mieli do wykonania ilustracje do wybranego utworu literackiego Marii Konopnickiej.
       Nadesłano 48  prac, na kartach których twórczość M. Konopnickiej ożyła pięknem barw i różnorodnych technik. Komisja Konkursowa w składzie: Dorota Łapińska, Kinga Guzowska, Agata Grodzka, Agnieszka Kuć i Alicja Zdrodowska, miały nie lada wyzwanie by wybrać te najpiękniejsze i najbardziej kreatywne prace. Jednakże, po dłuuugich naradach i oględzinach twórczych ilustracji, udało się wyłonić ZWYCIĘZCÓW!

Kategoria wiekowa klasy I – III

MIEJSCE  I - Roszkowski Paweł, kl. I – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Kard. St. Wyszyńskiego w Łapach;

MIEJSCE  II - Wnorowska Julia, kl. III – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łapach;

MIEJSCE III - Piekutowska Helena,  kl. I – Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach.

Wyróżnienia otrzymują:
Płońska Aleksandra, kl. II – Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej;
Płońska Zuzanna, kl. I - Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej;
Perkowska Julia, kl. II - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łapach;

Kategoria wiekowa klasy IV – VI

MIEJSCE I – Aleksandra Marzec, kl. VI - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łapach;

MIEJSCE II – Czechowska Maria, kl. V – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach;

MIEJSCE III – Mielnicka Emilia, kl. V - Szkoła Podstawowa im. ks Jerzego Popiełuszki w Łupiance Starej;

Wyróżnienia otrzymują:
Żur Szymon, kl. IV – Szkoła Podstawowa im. ks Jerzego Popiełuszki w Łupiance Starej;
Warpechowski Paweł, kl. IV – Szkoła Podstawowa im. Hugo Kołłątaja w Uhowie;
Zatyka Kalina, kl. IV -  Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach.

W kategorii wiekowej klasy VII – VIII ze względu na małą ilość prac i niespełnienie kryteriów regulaminu, miejsc i nagród nie przyznano.

Prace konkursowe  zostaną zaprezentowane  na podsumowaniu Gminnego Konkursu Plastycznego  „Krasnoludki są na świecie… Twórczość M. Konopnickiej oczami dzieci” w dniu 8 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Łapach, ul. Letnia 1. W tym dniu nastąpi również wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A wszystkim uczestnikom pięknie dziękujemy za udział! Wszyscy spisaliście się na medal.

Kinga Guzowska

Utworzono dnia 21.11.2022, 18:39