Spotkanie z misjonarzem

SPOTKANIE  Z ABSOLWENTEM NASZEJ SZKOŁY

MISJONARZEM  WERBISTĄ

OJCEM  PIOTREM   BUDKIEWICZEM

14 czerwca gościliśmy w progach naszej szkoły misjonarza werbistę o. Piotra Budkiewicza, który przyleciał z Tajwanu do Polski na urlop. O. Piotr pochodzi z Łap Osse i jest absolwentem naszej szkoły.

Misjonarz przywitał wszystkich zebranych radośnie i kilkoma żartami. Opowiedział zebranym uczniom i nauczycielom o wyborze swojej drogi życiowej i powołaniu, które odkrył w sercu.

Odpowiadając na pytania młodzieży i dzieci, przybliżył nam Tajwan, na którym posługuje od 18 lat oraz podzielił się wrażeniami, a także obserwacjami, jakich doświadczył stykając się z inną kulturą.

Dzięki slajdom, które o. Piotr nam wyświetlił, mogliśmy poznać jak wygląda życie codzienne jego parafian, a także mieliśmy szansę zobaczyć z bliska  plecak,  jaki  jest używany przez myśliwych  podczas polowań.

W czasie spotkania była też chwila na zabawę. Po zapoznaniu nas  z rożnymi ciekawostkami z życia na Tajwanie, jego kultury i języka, nasz gość przygotował zabawę ruchową, w którą wszyscy się włączyliśmy. Po niej był czas wyciszenia i wspólnie z ojcem pomodliliśmy się w intencji misji i misjonarzy dziesiątkiem różańca, który ojciec poprowadził w języku chińskim, a my dopowiadaliśmy po polsku.

Na zakończenie o. Piotr poczęstował wszystkich chrupkami w różnych smakach, które przywiózł z Tajwanu, a te bardziej lub mniej posmakowały uczniom.

Dziękując o. Piotrowi za spotkanie i czas, który nam poświęcił, życzyliśmy wytrwałości, odwagi i obfitych owoców w pełnionej  posłudze misyjnej, a także sił, radości Bożej i zdrowia. Aby Maryja, Matka Boża i Kapłanów czuwała nad nim i prowadziła go w misyjnym powołaniu.

M. Wielgat

Spotkanie z misjonarzem