Tydzień Zwycięzców

Utworzono dnia 03.12.2019

Tydzień Zwycięzców – obchody Dnia Niepełnosprawności w Gminie Łapy

3 grudnia odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w gminie Łapy pn. „Tydzień Zwycięzców”. Z tej okazji zorganizowano imprezę, której celem było pokazanie dzieciom, że dobrze jest żyć aktywnie. Do uczestnictwa zaproszono 6-osobowe reprezentacje z klas I-III. Nie mogło również zabraknąć naszych uczniów. Współzawodnictwo odbywało się na siłowni Mpower Gym & Fitness. Mali sportowcy mierzyli się w różnych konkurencjach, m.in. strzelanie do celu, zwis na drążku, skok w dal, skakanie na skakance, pokonywanie dystansu na bieżni. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Mierzwiński, Maja Myśliwiec i Alicja Siemiatycka z klasy II oraz Mateusz Michno, Ania Subocz i Bartek Zakrzewski z klasy III. Zajęliśmy III miejsce!

Po zawodach sportowych przeszliśmy do SP 2, gdzie rozdano nagrody, a także rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „Aktywność osób niepełnosprawnych”. Wśród zwycięzców znaleźli się również uczniowie naszej szkoły Adela Porowska z kl.VIb i Kacper Sak z kl.V. Uroczystość uświetnił debiutancki występ zespołu Mpower Cheer, w którym tańczyła Ola Mikołajczyk z klasy II.

Miłą pamiątką na zakończenie było wspólne zdjęcie uczestników, organizatorów i wspaniałego niepełnosprawnego sportowca Dariusza Strychalskiego.

H. Gąsowska