Wakacje 2020 r. czas zacząć!

Utworzono dnia 24.06.2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Kończymy rok szkolny. Inny niż dotychczasowe.

Przeszliśmy operację „Nauczania na odległość” bez przygotowania, z zaskoczenia, z ograniczonymi zasobami sprzętowymi, oprogramowaniem, a przede wszystkich niestabilnym Internetem. Przeżyliśmy :).

Choć zdalne nauczanie dało się nam wszystkim porządnie we znaki, to starajmy się wyciągnąć z niego pozytywy. Uczniowie, w mniejszym lub większym stopniu, poradzili sobie z wymuszoną przez sytuację samodzielnością w nauce. Rodzice, którzy na ochotnika nie zgłosili się do nauki swoich dzieci, wykazali się ogromną determinacją, zaangażowaniem. Wysiłek nauczycieli w nauczaniu zdalnym był autentyczny i naprawdę niemały.

Odpowiedzmy sobie na pytania: Co dobrego wynieśliśmy z tej nadzwyczajnej sytuacji? Na ile to doświadczenie przyniesie nam naukę i pomysły na życie? Na ile dzieci mogły odkryć nudę i z niej skorzystać? Wszyscy możemy pochwalić się sukcesami osiągniętymi przez i dzięki nauczaniu/uczeniu się na odległość.

Odkryliśmy nowe punkty patrzenia na edukację. Widzenie z drugiej strony pokazało trud nauczycieli: „Jednak coś uczą na tych lekcjach:)", a także samodzielność lub starania o nią uczniów. Wiele pozytywnych zdań, myśli, przekazów ze strony dzieci i rodziców, ale też pochlebnych opinii nauczycieli o ogromnym trudzie i wysiłku rodziców, świadomych ważności edukacji swoich dzieci. Wszyscy, zarówno uczniowie, rodzice i nauczyciele kończymy rok szkolny i rozpoczynamy wakacje z tarczą. Jestem z Was wszystkich dumna i bardzo dziękuję za każde dobro i każdą chwilę: wzorową wręcz solidność rodziców ślęczących nad zadaniami z dziećmi, odsyłaniem prac, jak nie tak, to w inny sposób, „żeby dotarło” :), monitorowaniem osiągnięć. Nauczycielom za żmudne godziny spędzone nad przygotowaniem zajęć, sprawdzaniem, ujawnieniem się talentów śledczych w dochodzeniu, od kogo mail i gdzie się podział, że go nie ma, komunikacją z uczniami. Wszystkim tym solidnym, starającym należy się medal: BOHATERA PRACY ZDALNEJJ

Podziękujemy sobie wzajemnie za ten rok.

Nabierajmy sił. Nie przejmujmy się dywagacjami, co będzie od września. Będzie dobrze. I przede wszystkim cieszmy się z nadchodzących wakacji!

Z ogromną nadzieją na stacjonarne zajęcia od września życzę udanych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Dbajmy o siebie!

ROK SZKOLNY 2019/2020 UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONY!

WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!

Zarządzam odpoczynek od komputera i Internetu!

Z serdecznymi pozdrowieniami, Mariola Grodzka dyrektor Szkoły

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020.