Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacje 2020 r. czas zacząć!

Utworzono dnia 24.06.2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Kończymy rok szkolny. Inny niż dotychczasowe.

Przeszliśmy operację „Nauczania na odległość” bez przygotowania, z zaskoczenia, z ograniczonymi zasobami sprzętowymi, oprogramowaniem, a przede wszystkich niestabilnym Internetem. Przeżyliśmy :).

Choć zdalne nauczanie dało się nam wszystkim porządnie we znaki, to starajmy się wyciągnąć z niego pozytywy. Uczniowie, w mniejszym lub większym stopniu, poradzili sobie z wymuszoną przez sytuację samodzielnością w nauce. Rodzice, którzy na ochotnika nie zgłosili się do nauki swoich dzieci, wykazali się ogromną determinacją, zaangażowaniem. Wysiłek nauczycieli w nauczaniu zdalnym był autentyczny i naprawdę niemały.

Odpowiedzmy sobie na pytania: Co dobrego wynieśliśmy z tej nadzwyczajnej sytuacji? Na ile to doświadczenie przyniesie nam naukę i pomysły na życie? Na ile dzieci mogły odkryć nudę i z niej skorzystać? Wszyscy możemy pochwalić się sukcesami osiągniętymi przez i dzięki nauczaniu/uczeniu się na odległość.

Odkryliśmy nowe punkty patrzenia na edukację. Widzenie z drugiej strony pokazało trud nauczycieli: „Jednak coś uczą na tych lekcjach:)", a także samodzielność lub starania o nią uczniów. Wiele pozytywnych zdań, myśli, przekazów ze strony dzieci i rodziców, ale też pochlebnych opinii nauczycieli o ogromnym trudzie i wysiłku rodziców, świadomych ważności edukacji swoich dzieci. Wszyscy, zarówno uczniowie, rodzice i nauczyciele kończymy rok szkolny i rozpoczynamy wakacje z tarczą. Jestem z Was wszystkich dumna i bardzo dziękuję za każde dobro i każdą chwilę: wzorową wręcz solidność rodziców ślęczących nad zadaniami z dziećmi, odsyłaniem prac, jak nie tak, to w inny sposób, „żeby dotarło” :), monitorowaniem osiągnięć. Nauczycielom za żmudne godziny spędzone nad przygotowaniem zajęć, sprawdzaniem, ujawnieniem się talentów śledczych w dochodzeniu, od kogo mail i gdzie się podział, że go nie ma, komunikacją z uczniami. Wszystkim tym solidnym, starającym należy się medal: BOHATERA PRACY ZDALNEJJ

Podziękujemy sobie wzajemnie za ten rok.

Nabierajmy sił. Nie przejmujmy się dywagacjami, co będzie od września. Będzie dobrze. I przede wszystkim cieszmy się z nadchodzących wakacji!

Z ogromną nadzieją na stacjonarne zajęcia od września życzę udanych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Dbajmy o siebie!

ROK SZKOLNY 2019/2020 UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONY!

WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!

 

Zarządzam odpoczynek od komputera i Internetu!

Z serdecznymi pozdrowieniami, Mariola Grodzka dyrektor Szkoły

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020.

Nasza szkoła

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 70

W poprzednim tygodniu: 318

W tym miesiącu: 25

W poprzednim miesiącu: 892

Wszystkich: 34710

Panel administracyjny