Warsztaty teatralne w ramach projektu "OTWARTE DRZWI" w oddziałach przedszkolnych.

Utworzono dnia 14.06.2018

Warsztaty teatralne są wspaniałą okazją do poznania technik i narzędzi teatralnych. Ale to nie wszystko, bo uczestnictwo w spektaklu teatralnym jest również swoistym sposobem na eliminowanie napięć emocjonalnych, w naturalny sposób dostarcza dzieciom różnorodnych bodźców, zaspakaja podstawowe potrzeby psychofizyczne, wyzwala rozmaite formy działania i ekspresji twórczej, koryguje deficyty rozwojowe, doskonali pamięć wzrokową i słuchową, ćwiczy koordynację wzrokowo- słuchowo – ruchową, a tym samym wpływa na harmonijny rozwój. Poza tym oczywiście dostarcza wiele radości i satysfakcji. W czasie zajęć teatralnych dziecko uczy się współdziałania w grupie, odpowiedzialności za swoje działanie, ma świadomość, że w tejże grupie pełni bardzo ważną rolę, od której zależy sukces pracy całego zespołu. Uczy się również dyscypliny, a tym samym szacunku dla pracy kolegów. Tego wszystkiego mogły doświadczyć dzieci z oddziałów przedszkolnych, które uczestniczyły w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez Studio artystyczne Karuzela z Białegostoku. Odbyło się to w ramach projektu „Otwarte drzwi”. Dzieci podczas warsztatów aktywnie uczestniczyły w krótkim spektaklu „Raz, dwa, trzy smok patrzy”, korzystały z rekwizytów i poznały proces powstawania sztuki.

U. Śliwowska, M. Rosłan

E. Bura, E. Karolczak, M. Szulc

Warsztaty teatralne w oddziałach przedszkolnych.

Utworzono dnia 17.06.2018, 16:39