„WF z AWF – aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii” .

Utworzono dnia 04.06.2022

Od 10 marca w  naszej szkole realizowany jest program „WF z AWF – aktywny powrót uczniów do szkoły  po pandemii” .

Celem programu jest :

• wdrożenie dodatkowych zajęć dla uczniów, które  umożliwiają poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji, izolacji społecznej i przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym COVID-19 w czasie epidemii SARS-CoV-2
  • przeprowadzenie diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej, stanowiącej podstawę do przygotowania analizy i rekomendacji dla MEiN dla dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów.

W programie bierze udział  18 dzieci z klas I - III.  Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu: w środy i czwartki. Podczas zajęć przeprowadzono podstawowe pomiary somatyczne uczniów ( waga, wzrost, obwód talii) oraz pomiary wybranych cech sprawności  fizycznej ( Beep test, bieg 10 x 5m, zwis na drążku i deska). Posłużą  one ocenie kondycji fizycznej dzieci po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Uczniowie  chętnie biorą udział w zajęciach, ,uczestniczą  w nich z zaangażowaniem, podnoszą swoją sprawność fizyczną, a przy tym dobrze bawią się.

U. Grochowska

„WF z AWF – aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii” .

Utworzono dnia 04.06.2022, 20:52