"Wiosna, cieplejszy wieje wiatr, wiosna..."

Utworzono dnia 21.03.2021

Przez ostatnie kilka miesięcy, aby dbać o swoje zdrowie, byliśmy zmuszeni do siedzenia w domach. W tym czasie panowała też zima, przez co było niewiele przyjemnych dni. Z racji tego, że wiosna czai się tuż za rogiem, w imieniu SU postanowiłem przedstawić Wam swoje propozycje spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Po pierwsze powinniśmy zadbać o swoje zdrowie. Aby to zrobić tak naprawdę wystarczy zrobić sobie spacer trwający co najmniej pół godziny. Najlepiej jednak pouprawiać sport, taki jaki lubisz. Ja preferuję piłkę nożną oraz jazdę rowerem. Jednak decyzja, co chcesz robić należy do Ciebie. Oprócz wyżej wymienionych przeze mnie czynności są to: jazda na desce, hulajnodze, gra w koszykówkę, badminton (polecam, jeśli nie ma wiatru), różne zabawy ze skakanką. Jeżeli nie chcesz uprawiać żadnego sportu – nic straconego! Na podwórku można robić całą różną masę rzeczy np. robienie zdjęć przyrody, spacer z psem, czytanie książek na świeżym powietrzu, puszczanie latawca (jeśli jest wiatr), pójście na piknik do lasu. Jeśli chcesz, to możesz pomóc rodzicom (np. posprzątać ogródek, albo wytrzepać dywany). Możesz oczywiście połączyć kilka czynności np. zrobić sobie przejażdżkę rowerową, a także fotografować piękne widoki.

To są nasze propozycje spędzania czasu na podwórku w czasie wiosennych dni. Pamiętajmy jednak o obecnych obostrzeniach oraz o noszeniu masek, jeśli wychodzimy na zewnątrz.

Michał Jabłoński, klasa VIII

aktywność SU