Wycieczka do Teatru Lalek i Muzeum Wojska w Białymstoku.

Utworzono dnia 06.03.2020

5 marca uczniowie z klas O i I-III pojechali na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw skierowaliśmy kroki do Teatru Lalek. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Straszna Piątka”. Straszna Piątka to pięcioro zwierząt, które nie cieszą się na co dzień sympatią innych, zazwyczaj budzą grozę i obrzydzenie. Ale okazuje się, że ropucha, szczur, nietoperz, pająk i hiena również chcieliby być lubiani przez inne zwierzęta. I to się udaje! Sztuka uczy, że każdy ma jakiś talent, każdy jest ważny i na swój sposób piekny – musimy tylko to piękno w sobie odnaleźć. Warto wierzyć w siebie i swoje umiejętności, nie zważać na często niesprawiedliwe osądy i komentarze. Na zakończenie czekała na widzów zaskakujaca niespodzianka, która przy okazji pozwoliła lepiej poznać zespół tworzący spektakl. Zostaliśmy zaproszeni do naleśnikarni, obejrzeliśmy produkcję naleśnika oraz wysłuchaliśmy finałowej piosenki granej na żywo na instrumentach.

Nastepnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Wojska. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach „Pierwszy krok w muzeum. Wokół eksponatu” oraz „Białystok – miasto Branickich”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym są eksponaty i jak się je pozyskuje, usłyszeli o historii ułanów, mogli wcielić się w role hetmana i Izabeli Branickich oraz przebrać się w stroje z epoki. Wycieczkę zakończył spacer po dziedzińcu Pałacu Branickich.

Ten wyjazd dostarczył dzieciom wielu wrażeń i ,miejmy nadzieję, zachęcił do odwiedzania miejsc kultury oraz poznawania historii swojego kraju

U. Śliwowska, H. Gąsowska, D. Łapińska i J. Skrobutan

Wycieczka do Białegostoku.