Utworzono dnia 21.10.2021

20 października 2021 roku uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 45 osób- kl. IV, V, VII i 2 uczniów z kl. VI. Zaczęło się dość niefortunnie, od awarii autobusu, ale dalsza część potoczyła się według planu. Rozpoczęliśmy od wizyty w Interaktywnym Muzeum Flipperów „ Pinball Station”- to innowacyjne połączenie rozrywki i historii pierwszych maszyn do gier. Można było bawić się do woli na dziesiątkach sprawnych maszyn, a właściciel tego niesamowitego miejsca opowiadał o pochodzeniu, historii sprzętu i zasadach gry.

Następnym punktem programu było planetarium. Siedząc w wygodnych fotelach, oglądaliśmy piękny spektakl rozgrywający się na niebie. Mogliśmy obserwować gwiazdozbiory, galaktyki, gwiazdy. Sferyczny ekran otaczał widownię ze wszystkich stron, co dawało odczucie zanurzenia się w wyświetlanym obrazie.

Potem ulicami Warszawy udaliśmy się do pijalni czekolady E. Wedla. Prowadzący warsztaty opowiedział nam, skąd się bierze czekolada i jaka jest historia fabryki czekolady E. Wedla. Po dawce słodkiej wiedzy nastąpiła część praktyczna- dekorowanie pyszną, białą czekoladą piernikowych serduszek. Poczęstowano nas również deserem - płynną, gorzką czekoladą udekorowaną bitą śmietaną. Na koniec każdy otrzymał mały, słodki prezent. Tak wzmocnieni potężną dawką cukru zmierzaliśmy spacerkiem do autokaru.

Kolejną atrakcją była wizyta w Mc Donaldzie. Po złożeniu zamówień i konsumpcji udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Hanna Danowska
                                                                                                                                                                       Agata Grodzka