Wyjazd do Teatru Lalek

Utworzono dnia 01.03.2019

28 lutego uczniowie z oddziału zerowego oraz z klasy I i II pojechali do Teatru Lalek w Białymstoku na spektakl „Piękna i Bestia”.

„Piękna i Bestia” to historia kupca Gwido, który miał trzy piękne córki. O ile jednak wszystkie trzy były piękne z wyglądu, o tyle z serca – tylko najmłodsza. Gdy po niebezpiecznej podróży Kupiec trafia do pałacu Bestyi, naraża się Gospodarzowi i musi ponieść najcięższą karę. Chyba, że jego najmłodsza córka zgodzi się przyjść do Bestyi za niego. Tak zaczyna się baśń – opowieść o miłości, oddaniu i dobru.

Przedstawienie miało swój klimat i w wielu momentach zaskakiwało. Bardzo plastyczna była dekoracja. Sprzęty w domu Kupca i Bestyi uformowane były z zasłon, a scenografia w ciekawy sposób zmieniała się na oczach widzów. Aktorzy animowali lalki zwane jamajkami, a sami ubani byli w czarne, zakapturzone szaty. Duże wrażenie robiła muzyczna strona przedstawienia. Występujacy wygrywali muzykę na specjalnie skonstruowanych piszczałkach, dużych tubach oraz na świeczniku. Warstwa dżwiękowa momentami była niepokojąca, a zmieniony głos Bestyi mógł wywoływać przerażenie. Ale wszystko, jak to w bajkach bywa, skończyło się szczęśliwie.

Przedstawienie podobało się dzieciom. Oglądały je z zaciekawieniem. Pozostaną im miłe wrażenia oraz przesłanie, że warto być dobrym i oddanym, bo liczy się to co wewnątrz. Zewnętrzne pozory często mogą mylić.

H. Gąsowska, D. Łapińska, U. Śliwowska

Wyjazd do teatru