Wznowienie pracy szkół i placówek oświatowych

Utworzono dnia 17.05.2020

Zgodnie z zaleceniem MEN przekazuję wytyczne sanitarne, które będą obowiązywały w przypadku powrotu dzieci do placówki. Bardzo proszę o zapoznanie się z materiałami przekazanymi przez MEN, ponieważ obrazują one warunki w jakich będą przebywały najmłodsze dzieci w czasie zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

Wytyczne -edukacja wczesnoszkolna

Wytyczne -szkoła podstawowa

Kalendarz najważniejszych zmian dotyczących szkoły podstawowej wygląda następująco:

od 18 maja br.:

• wznowienie pracy schronisk młodzieżowych i międzyszkolnych ośrodków sportowych, młodzieżowych domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej, pałaców kultury oraz innych placówek tego typu;
  • możliwość prowadzenia bezpośrednich zajęć specjalistycznych, w tym rewalidacyjno-wychowawczych, rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju.

Od 25 maja br.:

• możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z możliwością zajęć dydaktycznych;
  • organizacja konsultacji na terenie szkoły dla uczniów klas VIII szkół podstawowych;

Od 1 czerwca br.:

• organizacja konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.

Jako szkoła jesteśmy w trakcie opracowywania koniecznych procedur bezpieczeństwa, które są wymagane wskazanymi wytycznymi MEN, MZ i GIS. Wkrótce zostaną one opublikowane.

M. Grodzka, dyrektor szkoły