W co warto zagrać?

Utworzono dnia 18.12.2020

Przygnębiają Ciebie chłodne, melancholijne, zimowe wieczory? Gra "Monopoly" to świetne zajęcie dla całej rodziny na ten trudny czas. Jest to jedna z najbardziej popularnych gier planszowych. Przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
      Istnieje wiele wariantów tej gry, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Rozgrywka może trwać nawet ponad 3 godziny (zależy to od liczby graczy). Polega ona na handlu nieruchomościami. Osoba, która zbankrutuje – przegrywa. Jeśli chcesz wygrać, musisz zebrać jak największą ilość nieruchomości oraz pieniędzy. Należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz.
     Według mnie jest to naprawdę super gra, która zmusza do wysilenia szarych komórek. Jest to gra bardzo emocjonująca, ucząca planowania i strategii. Jeśli się nudzisz i masz sporo wolnego czasu, zaproś brata, siostrę, koleżankę, kolegę, mamę czy tatę i zagrajcie razem w Monopoly! Polecam.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Maksymilian Backiel, klasa VIII