Utworzono dnia 02.06.2023

Dzień dziecka to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. W naszej szkole rozpoczął się on od wspólnego apelu, podczas którego pani dyrektor Mariola Grodzka, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zapoznała uczestników z programem dziecięcego święta. W przygotowanie programu na tę uroczystość włączył się Samorząd Uczniowski.

Na dolnym korytarzu można było wziąć udział w grze tanecznej Just Dance, której celem jest jak najlepsze odwzorowanie ruchów z teledysków popularnych piosenek. Uczniowie klas I - III swoje marzenia przedstawili na kartkach w formie rysunków, ponieważ dla nich przygotowany był konkurs o tej tematyce. Można też było usiąść na kocu i pograć w dowolną grę planszową lub ustawić się w kolejce do malowania twarzy. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. W salach lekcyjnych natomiast odbywał się pisemny konkurs  z "wiedzy o sporcie" w dwóch kategoriach: klas I - III i IV - VIII.

Na boisku szkolnym przygotowano szereg konkurencji dla osób chcących porywalizować w sporcie. Wylosowane przez uczestników  kolorowe szarfy pomogły stworzyć zespoły,  które rywalizowały w biegu z pałeczką sztafetową, w wyścigu z płotkiem lekkoatletycznym, w skokach w dal, rzutach do kosza, strzałach na bramkę oraz w przeciąganiu liny. Wszyscy zawodnicy dzielnie, czasami nawet ostatnimi siłami, wykonywali postawione przed nimi zadania. Każda drużyna za I miejsce zdobywała 5 punktów, za II - 3 , za III - 2 i za IV  - 1 punkt.  Zwycięskim zespołem okazał się Zespół Żółtych. Wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji należą się brawa, gdyż dali z siebie wszystko.

Po tak intensywnych konkurencjach wszyscy uczniowie  otrzymali lody, a następnie podsumowano konkursy i wręczono nagrody. Nie był to jednak jeszcze koniec świętowania. Samorząd Uczniowski przygotował jeszcze konkursy przy muzyce: z krzesełkami i balonami.

To był dzień pełen wrażeń, czekamy już na kolejny Dzień Dziecka za rok.

Agnieszka Kuć

Urszula Grochowska