„Nakręceni dobrem”- zbieramy nakrętki dla Janeczka.

Utworzono dnia 31.03.2023

Janeczek urodził się z ciężką wada wrodzoną, z rozszczepem kręgosłupa. Choroba silnie wpłynęła na jego zdrowie, jego nóżki poniżej kolan są porażone i wiotkie. Dlatego potrzebuje specjalnych ortez oraz intensywnej rehabilitacji. Jaś aktualnie porusza się na wózku inwalidzkim i ciężko ćwiczy , aby móc w przyszłości chodzić. Nie brakuje nam miłości, sił i chęci. Niestety często brakuje nam pieniędzy na opłacenie kosztownej rehabilitacji. Dlatego prosimy Cię o pomoc” – napisali Marta i Marek, rodzice Jasia.

Z myślą o Jasiu Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w akcję pomocy i zorganizował w dniach 23.03 - 30. 03 zbiórkę nakrętek. Uczniowie klas I – VIII, Oddziały przedszkolne i zerówka, chętnie przyłączyli się do zbiórki i przynosili do szkoły nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów, płynach do płukania itp. Wszystkie zebrane nakrętki zostały zawiezione do Urzędu Miasta Gminy Łapy, a stamtąd zostaną dostarczone firmie recyklingowej. Pieniądze  pochodzące z recyklingu nakrętek przekazane zostaną rodzicom Janeczka Ponieckiego.

Taka inicjatywa miała wiele zalet: nic nie kosztowała, uratowała środowisko i co najważniejsze - pomogła potrzebującym i przyniosła nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przekazali nakrętki na tę akcję. „Bijące serce” jest w każdym z Was.

DZIĘKUJEMY!!!

Agnieszka Kuć

Kinga Guzowska

„Nakręceni dobrem”- zbieramy nakrętki dla Janeczka.

Utworzono dnia 02.04.2023, 22:37