Tydzień Szalonej Matematyki

Utworzono dnia 24.05.2024

Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został Tydzień Szalonej Matematyki. Celem akcji była popularyzacja wiedzy matematycznej, rozwijanie zainteresowań, a także promowanie matematyki w szkole. W tej niezwykłej zabawie matematycznej, w ostatnim tygodniu kwietnia, wzięło udział 29 uczniów z klas IV – VIII. Przez cały czas trwania akcji uczniowie zbierali punkty, które mogli otrzymać za wykonane zadania:

- Łamigłówki i zadania– wywieszane na gazetce matematycznej od wtorku do piątku (inna na każdy dzień).

- Reklamę figury lub bryły w formie plakatu na kartce o formacie A3.

- Krzyżówkę tygodnia – na terenie szkoły pojawiały się pytania do krzyżówki. Uczniowie musieli wykazać się czujnością,  znaleźć je i wpisać rozwiązanie do krzyżówki.

Każdego dnia, jeszcze przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych, uczniowie przystępowali do rozwiązywania łamigłówek i zadań dnia, bo czasu mieli niewiele. Rozwiązane zadania były codziennie oceniane. Z samego rana więc uczniowie niecierpliwie czekali na wyniki, które wyświetlane były na wirtualnej gazetce. Ostatniego dnia uczestnicy oddali do oceny krzyżówki i plakaty, za które również przyznane były punkty.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Ignacio Fuentes Wnorowski – kl. IV

II miejsce – Natalia Szczepańska – kl. IV

III miejsce – Weronika Danowska – kl. V

Niewątpliwie taka forma współzawodnictwa rozbudziła w uczniach chęć rywalizacji oraz umożliwiła ukazanie mocnych stron i talentów.

Agnieszka Kuć

Tydzień Szalonej Matematyki