Wycieczka do Warszawy

Utworzono dnia 02.06.2024

29 maja uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawczyniami p. Urszulą Grochowską, p. Agatą Grodzką, p. Agnieszką Kuć i p. Michaliną Szulc wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Punktualnie o godzinie 6 rano podekscytowani i przejęci wyruszyliśmy autokarem w kierunku stolicy. Wiedzieliśmy, że będzie to dzień pełen atrakcji i emocji.

Pierwszy przystanek miał miejsce pod Stadionem Narodowym. Na tę część programu wycieczki czekali zwłaszcza nasi młodzi piłkarze, którzy z zapartym tchem słuchali słów przewodnika. Stadion Narodowy nie ma już przed nami tajemnic – byliśmy na trybunach, w sali konferencyjnej, szatni zawodników, strefie, z której piłkarze wychodzą na murawę oraz w pomieszczeniach odnowy biologicznej. Weszliśmy też na punkt widokowy, z którego można obejrzeć wnętrze areny.

Następnie udaliśmy się w kierunku Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. To tu odbyło się spotkanie z panią charakteryzatorką, która opowiedziała o tajnikach swojej pracy. Procesowi charakteryzacji poddało się dwóch ochotników – po chwili trudno było rozpoznać w nich uczniów naszej szkoły – już wiemy, jak będą wyglądać za kilkadziesiąt lat… Każdy uczestnik wycieczki mógł spróbować swoich sił w dziedzinie charakteryzacji i wziąć aktywny udział w warsztatach. Okazało się, że wśród uczniów kryją się prawdziwe talenty.

Gościliśmy również w Złotych Tarasach – tam odpoczęliśmy oraz zjedliśmy obiad, który dostarczył nam sił do dalszego zwiedzania.

Ostatnim punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali sylwetki powstańców, ich umundurowanie, broń, legitymacje, opaski. Śledzili wydarzenia kolejnych dni powstania poprzez odczytywanie informacji z kartek kalendarza, posłuchali wypowiedzi powstańców, czytali ich listy. To niezwykle muzeum dostarczyło niezapomnianych wrażeń i stanowiło wyjątkowo poruszającą, niezapomnianą lekcję historii i patriotyzmu.

Z żalem opuszczaliśmy stolicę. Będziemy ją dobrze wspominać. To tu przeżyliśmy bogaty w różne emocje dzień - pełen uśmiechu, żartów, ale też refleksji i wzruszeń. Warszawa nas nie zawiodła.

U. Grochowska
A. Grodzka