Z wizytą w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Łapach

Utworzono dnia 04.05.2024

30 kwietnia 2024r. uczniowie kl. IV odwiedzili Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Łapach. W sali edukacyjnej „Ognik” informacje dotyczące bezpieczeństwa w domu (m.in. o czujce tlenku węgla) i wiedzę o zagrożeniach i umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach przybliżał strażak p. Emil Zawadzki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania oraz chętnie dzieliły się swoją wiedzą.

Nasi uczniowie poznali  zasady udzielania pierwszej pomocy, zastosowania defibrylatora, rodzajach gaśnic i znaczeniu sprawnych hydrantów. Dzieci dowiedziały się także o konsekwencjach fałszywego wzywania służb ratunkowych.

Nasz Przewodnik oprowadził uczniów po budynku – mogli zapoznać się z punktem alarmowym, salą wykładową, siłownią oraz zobaczyć, jak wygląda pełny strój zakładany przez strażaków do akcji ratunkowej. Obejrzeli także wyposażenie samochodu technicznego (wiedzą, np. co to jest „chuligan”) i poznali działanie kamery termowizyjnej.

Dzisiejsza wizyta i zdobyte wiadomości o pracy strażaka niech w naszych uczniach rozbudzą pragnienie służby drugiemu człowiekowi oraz szacunek do wykonywanej przez nich pracy.

Monika Wielgat

wychowawca