Utworzono dnia 14.10.2020

Dzisiaj, 14 października, obchodziliśmy wyjątkowo ważny dzień dla każdego nauczyciela, ucznia, rodzica - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W związku z tym, że w tym roku jesteśmy obłożeni wieloma obostrzeniami, nie było możliwe zorganizowanie DEN w tradycyjny sposób: na hali gimnastycznej, z przygotowanym przez uczniów apelem i zaproszonymi gości. Chcieliśmy jednak w jakiś sposób zaznaczyć ten dzień w naszym szkolnym kalendarzu. Z racji tego, że jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, prowadzone były zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Na pierwszej lekcji uczniowie dostali nie lada wyzwanie: uczniowie zostali podzieleni na grupy i musieli namalować portret wylosowanego przez siebie nauczyciela. Okazało się, że był to bardzo ciekawy pomysł i przyniósł uczniom wiele radości i śmiechu. Druga lekcja była lekcją pełną emocji i rywalizacji, ponieważ uczniowie grali w gry planszowe i strategiczne. Nasi uczniowie świetnie się przy tym bawili i ciężko było ich oderwać od rozpoczętych rozgrywek. Poza tym granie w planszówki jest doskonałym sposobem na pokazanie uczniom różnych możliwości spędzania czasu. Trzecia i czwarta lekcja stała pod znakiem seansów filmowych – każda klasa oglądała ekranizację lektury szkolnej. Tak wyglądały niespodzianki przygotowane przez nauczycieli i Samorząd Uczniowski dla uczniów. Ale…. również i nasi nauczyciele oraz pracownicy szkoły zostali przez uczniów bardzo pozytywnie zaskoczeni. SU w imieniu całej społeczności szkolnej przygotowało oryginalny, ale jakże osobisty prezent: każdy z nauczycieli otrzymał spersonalizowaną szarfę „Królowej” bądź „Króla”. Natomiast pracownicy obsługi otrzymali w podziękowaniu za swoją pracę pyszne słodkości.

Pamiętajmy również, że październik jest miesiącem, w którym szczególnie ciepło myślimy o naszych nauczycielach. Wspominamy również z sentymentem tych pracowników oświaty, którzy nie są już czynni zawodowo. Czas pandemii nie pozwala spotkać się w tym roku w szkole z okazji Święta Edukacji Narodowej, dlatego postanowiliśmy wyrazić wdzięczność i szacunek naszym byłym pracownikom poprzez laurki z życzeniami, które własnoręcznie zostały wykonane przez uczniów. Całym przedsięwzięciem zajęła się klasa II i III z wychowawcami, ale dołączyli się również uczniowie ze starszych klas, w szczególności z klas VI i VII. Najpiękniejsze laurki wraz z życzeniami zostały przekazane nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły do domów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tę akcję. Mamy nadzieję, że tym gestem sprawimy radość obdarowanym i zapewnimy naszych byłych Nauczycieli i Pracowników o wdzięczności i sympatii całej naszej społeczności szkolnej.

Mimo, że był to dość nietypowy Dzień Edukacji Narodowej, mamy nadzieję, że każdy z uczniów i nauczycieli poczuł, że jest to jego święto. Po uśmiechniętych minach, żartach i miłych słowach możemy sądzić, że tak właśnie było i że był to bardzo udany dzień.

Jeszcze raz życzymy wszystkim Nauczycielom oraz Uczniom wszystkiego najlepszego i samych dobrych dni.

Utworzono dnia 14.10.2020, 19:06