Dzień w "Bobrowej zagrodzie"

Utworzono dnia 07.05.2019

Dzisiejszy dzień dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej spędziły w Siemianówce.

Po długiej podróży dotarliśmy do "Bobrowej zagrody". Położone malowniczo wśród lasów gospodarstwo rolne przywitało nas śpiewem ptaków i zapachami wiosny. To było niezwykłe doświadczenie.... Podczas naszego całodziennego pobytu dowiedzieliśmy się, ile trudu trzeba włozyć by z ziarna powstał chleb, poznaliśmy sposoby produkcji sera i sami zrobiliśmy masło. Wiemy już jak wygląda maselnica, piec chlebowy, co to jest zakwas. Wspaniali gospodarze pokazali też nam jak dawniej sierpem i kosą żęto zboże, jak młócono je cepem, oczyszczano i mielono w żarnach. To była bardzo ciężka praca. Mieliśmy też okazję zobaczyć jak wygląda len i poznać sprzęty, które służyły do jego obróbki. Nie obyło się bez zabawy. Bawiliśmy się na placu zabaw, przeciągaliśmy linę, hasaliśmy na łące, no i strzelaliśmy z łuku do celu. Ale to wszystko nic.....Tego smaku chleba, który upiekł się podczas naszego pobytu i masła, które sami zrobiliśmy oraz dżemu, miodu i serów nie zapomnimy. Ale to było preludium do wielkiego obżarstwa, bo na obiad dostaliśmy pyszny rosołek i naleśniki.....pychota. Niezapomniane chwile...pozostaną z nami na długo.

Bura Elżbieta

Gąsowska Hanna

Rosłan Marzena

Śliwowska Urszula