NARESZCIE WRACAMY!

Utworzono dnia 30.08.2020

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Pedagodzy. WRACAMY! NARESZCIE!

Cała społeczność szkolna cieszy się na powrót do stacjonarnego trybu nauki, który jest nam znany i okazuje się niezastąpiony.

Rozpoczynamy 1.09.2020 o godz. 8.00 Mszą św, a potem spotkaniem z wychowawcami.

Szczegóły organizacyjne i zasady bezpieczeństwa  znajdziecie w poprzednich artykułach:

https://sp3lapy.pl/n,podstawowe-zasady-i-harmonogram-obowiazujace-w-placowce-od-1-wrzesnia-2020-r (edytowany po zmianach z MEN)

i zakładce Procedury Covid-19. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi.

Jedynym pewnikiem w oświacie wydaje się ciągła zmiana. Staramy się podążać za aktami prawnymi i wytycznymi oraz je stosować w naszej placówce, dlatego prosimy o wyrozumiałość i obdarzenie nas odrobiną większego zaufania. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo uczniów, ale także nauczycieli i innych pracowników. W dużej mierze utrzymanie trybu stacjonarnego nauczania i obsady nauczycielskiej zależy od nas i naszych postaw. Apeluję po raz kolejny: Dbajmy o siebie wzajemnie.

1 września wszyscy uczniowie zostaną poinformowani przez wychowawców o procedurach, zasadach bezpieczeństwa, zmianach organizacyjnych w poruszniu się po budynku, przydziale sal. Planujemy także okres karencji w klasówkach i sprawdzianach, a przede wszystkim w wystawianiu ocen, by dać dzieciom możliwość oswojenia się na nowo ze szkołą. Będziemy się skupiać w początkowym okresie na diagnozie czynnków ryzyka, uzależnień od komputera, gier, sieci, bycia online i innych. Rozpoznamy braki edukacyjne spowodowane pandemią i będziemy starali się je wyrównywać. Liczymy na wsparcie rodziców zarówno w oddziaływaniach wychowawczych jak również edukacyjnych.

Nadal najbezpieczniejszą i polecaną formą komunikacji pozostaje kontakt telefoniczny i elektroniczny. Prosimy o sprawdzenie posiadanych kodów logowań do Librusa. W razie potrzeby uczniowie otrzymają swój dostęp od wychowawcy, a rodzice drogą mailową. Rodzice dzieci z "0" i kl. I otrzymają je 1 września.

Wychowawcy rozdadzą uczniom, oprócz standardowych oświadczeń i zgód, także inne związane z wytycznymi MZ, GIS i MEN np: prośba o udzielenie informacji do szybkiego kontaktu. Prosimy o zapoznanie się z nimi, podpisanie i zwrócenie do szkoły.

Sytuacja epidemiologiczna jest zmienna. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będzie i co będzie jutro, jakie zalecenia dostaniemy w ciągu dnia.... Siłą rzeczy nasze wytyczne i procedury będą odpowiedzią na przepisy prawa.

Mając nadzieję na stacjonarną naukę przez 10 miesięcy roku szkolnego przesyłam wszystkim serdeczne pozdrowienia.

Trzymajmy się razem. Poradzimy sobie!

Dyrektor szkoły, M. Grodzka