Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

NARESZCIE WRACAMY!

Utworzono dnia 30.08.2020

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Pedagodzy. WRACAMY! NARESZCIE!

Cała społeczność szkolna cieszy się na powrót do stacjonarnego trybu nauki, który jest nam znany i okazuje się niezastąpiony.

Rozpoczynamy 1.09.2020 o godz. 8.00 Mszą św, a potem spotkaniem z wychowawcami.

Szczegóły organizacyjne i zasady bezpieczeństwa  znajdziecie w poprzednich artykułach:

http://sp3lapy.pl/n,podstawowe-zasady-i-harmonogram-obowiazujace-w-placowce-od-1-wrzesnia-2020-r (edytowany po zmianach z MEN)

http://sp3lapy.pl/n,wazne-informacje-na-poczatek-roku-szkolnego

i zakładce Procedury Covid-19. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi.

Jedynym pewnikiem w oświacie wydaje się ciągła zmiana. Staramy się podążać za aktami prawnymi i wytycznymi oraz je stosować w naszej placówce, dlatego prosimy o wyrozumiałość i obdarzenie nas odrobiną większego zaufania. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo uczniów, ale także nauczycieli i innych pracowników. W dużej mierze utrzymanie trybu stacjonarnego nauczania i obsady nauczycielskiej zależy od nas i naszych postaw. Apeluję po raz kolejny: Dbajmy o siebie wzajemnie.

1 września wszyscy uczniowie zostaną poinformowani przez wychowawców o procedurach, zasadach bezpieczeństwa, zmianach organizacyjnych w poruszniu się po budynku, przydziale sal. Planujemy także okres karencji w klasówkach i sprawdzianach, a przede wszystkim w wystawianiu ocen, by dać dzieciom możliwość oswojenia się na nowo ze szkołą. Będziemy się skupiać w początkowym okresie na diagnozie czynnków ryzyka, uzależnień od komputera, gier, sieci, bycia online i innych. Rozpoznamy braki edukacyjne spowodowane pandemią i będziemy starali się je wyrównywać. Liczymy na wsparcie rodziców zarówno w oddziaływaniach wychowawczych jak również edukacyjnych.

Nadal najbezpieczniejszą i polecaną formą komunikacji pozostaje kontakt telefoniczny i elektroniczny. Prosimy o sprawdzenie posiadanych kodów logowań do Librusa. W razie potrzeby uczniowie otrzymają swój dostęp od wychowawcy, a rodzice drogą mailową. Rodzice dzieci z "0" i kl. I otrzymają je 1 września.

Wychowawcy rozdadzą uczniom, oprócz standardowych oświadczeń i zgód, także inne związane z wytycznymi MZ, GIS i MEN np: prośba o udzielenie informacji do szybkiego kontaktu. Prosimy o zapoznanie się z nimi, podpisanie i zwrócenie do szkoły. 

Sytuacja epidemiologiczna jest zmienna. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będzie i co będzie jutro, jakie zalecenia dostaniemy w ciągu dnia.... Siłą rzeczy nasze wytyczne i procedury będą odpowiedzią na przepisy prawa.

Mając nadzieję na stacjonarną naukę przez 10 miesięcy roku szkolnego przesyłam wszystkim serdeczne pozdrowienia.

Trzymajmy się razem. Poradzimy sobie!

 Dyrektor szkoły, M. Grodzka

 

 

 

Nasza szkoła

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 47

W poprzednim tygodniu: 273

W tym miesiącu: 1187

W poprzednim miesiącu: 1704

Wszystkich: 37929

Panel administracyjny