Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Parafiada

Utworzono dnia 21.09.2019

21 września   na  stadionie miejskim w Łapach odbyła się XII  Parafiada Diecezji Łomżyńskiej. Imprezę rozpoczęto Mszą Św. w kościele p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach.  Następnie wszyscy uczestnicy „ Parafiady ” przemieścili się  na stadion miejski , gdzie odbywały się zmagania sportowe w   biegu na 200 m i  400 m, rzutach do kosza,  przeciąganiu  liny, w piłce nożnej i  piłce siatkowej.

Naszą parafię reprezentowali:

klasa II  - Filip Mierzwiński

klasa III – Bartosz Zakrzewski, Mateusz Michno

klasa V – Zofia Brukarz, Dominika Danowska, Maria Brzozowska, Maja  Porowska, Kacper Sak

klasa VIa - Małgorzata Kmita, Maciej Backiel, Bogumił Gąsowski, Kamil Kropiewnicki

klasa VI b – Aleksandra Łopieńska, Aleksandra Perkowska, Adela Porowska, Hubert Łopieński

klasa VII – Natalia Perkowska, Maksymilian Backiel

klasa VIII – Zuzanna Brzozowska, Gabriela Górska, Aleksandra Stradałowicz

Ogromny sukces – po raz pierwszy na „Parafiadzie” I miejsce  w piłce nożnej wywalczyli chłopcy z rocznika 2008-2010 : Filip Mierzwiński, Bartosz Zakrzewski, Mateusz Michno, Kacper Sak, Maciej Backiel, Bogumił Gąsowski  i Kamil Kropiewnicki

Kamil Kropiewnicki został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej.

II miejsce w rzutach do kosza  zdobyły dziewczynki z klasy V : Zofia Brukarz, Dominika Danowska, Maria Brzozowska i Maja  Porowska

III miejsce wywalczyła Małgorzata Kmita w biegu na 200 m

Blisko podium w swoich biegach byli również : Maja Porowska, Natalia Perkowska, Mateusz Michno, Maksymilian Backiel i Hubert Łopieński