Utworzono dnia 03.04.2024

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Kwiecień to miesiąc zarezerwowany dla propagowania wiedzy na temat autyzmu, a kolor niebieski to znak rozpoznawczy i nieodłączny towarzysz kampanii. Barwa ta symbolizuje nadzieję osób ze spectrum autyzmu na lepsze życie w społeczeństwie. Przez cały miesiąc w środkach masowego komunikowania, pojawiać się będą różnego rodzaju informacje, z których można się dowiedzieć czym jest autyzm oraz z jakimi trudnościami mierzą się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Zachęcam zatem do poszerzania wiedzy na ten temat. Nie bądźmy obojętni na ich los. Autyzm jest wśród nas, nauczmy się akceptacji, wyzbądźmy stereotypów, edukujmy się, a wtedy zrozumiemy, że wszyscy tworzymy ten świat, dla wszystkich z nas jest tu miejsce!

W naszej szkole również obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, przede wszystkim chcemy uświadamiać wszystkich uczniów, jak ważna jest tolerancja, akceptacja, zrozumienie. Celem tego wyjątkowego dnia jest uwrażliwienie szczególnie młodych ludzi na to, że „inny” nie znaczy gorszy, uświadamianie, czym jest autyzm, co oznacza, jak tworzyć pozytywne relacje ze wszystkimi, jak akceptować „inność”, jak wzrastać w poczuciu akceptacji i szacunku, jak nieść pomoc, jak być empatycznym.

wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Utworzono dnia 03.04.2024, 17:24