Święto Szkoły

Utworzono dnia 31.05.2019

31 maja obchodziliśmy Święto Szkoły. Tego dnia nie było lekcji, notatek, sprawdzianów... Świętowanie rozpoczęliśmy od spotkania z policjantami, którzy przedstawili specyfikę pracy w policji i przypomnieli wszystkim o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa . Następnie przenieśliśmy się na  plac i boisko szkolne, żeby miło spędzić czas podczas gier i zabaw sportowych, rozerwać się intelektualnie i artystycznie. Impreza rozpoczęła się od części artystycznej: klasa V a pod kierunkiem wychowawczyni pani Urszuli Grochowskiej zaprezentowała apel poświęcony patronce szkoły – Marii Konopnickiej, a maluchy z przedszkola i zerówki zaśpiewały piosenki zadedykowane mamom z okazji niedawno obchodzonego Dnia Matki.

Na boisku szkolnym odbyły się również zmagania sportowe. Uczniowie, ku swojej uciesze, mogli rywalizować  z rodzicami oraz nauczycielami w grach i zabawach bieżnych, w piłce nożnej, piłce siatkowej i w „dwa ognie”. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja zespołowa pomiędzy reprezentacjami poszczególnych  rejonów miejscowości Łapy Osse. A było o co walczyć! Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły zdobył zespół Gąsówki Osse.

Na placu szkolnym można było również wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie, rodzice i nauczyciele  mogli sprawdzić tam swoją zwinność, spryt, koncentrację oraz wiedzę na temat sportu, a nawet nauczyć się tańczyć „Macarenę”. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem postaci z utworów Marii Konopnickiej, które roztaczały wśród obecnych aurę bajkowego świata.  Dobry humor nie opuszczał tego dnia nikogo. A wszystkim dzieciom – tym dużym i tym małym – z okazji ich święta życzymy dużo radości i uśmiechu.

Serdeczmie dziękujemy rodzicom za liczne przybycie,udział  w konkurencjach sportowych oraz  pomoc w organizacji imprezy.

Michalina Szulc

Anna Danowska