Utworzono dnia 02.09.2021

Uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej

W związku z 82 rocznicą wybuchu II wojny światowej przy Pomniku Niepodległości w Łapach odbyły się uroczystości mające na celu przypomnienie tragicznych wydarzeń, oddanie hołdu poległym i przekazanie młodemu pokoleniu przesłania, że pokój jest wartością najważniejszą w życiu narodów.

W uroczystościach udział wziął poczet sztandarowy naszej szkoły, a delegacja uczniów i pracowników szkoły z Panią Dyrektor Mariolą Grodzką złożyła kwiaty i znicze przy Pomniku Niepodległości i Pomniku ppłk. St. Nilskiego – Łapińskiego. Ponadto uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczno-patriotyczną. Przedszkolaki oraz uczniowie najmłodszych klas swoim występem zaakcentowali rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Starsi uczniowie natomiast poprzez montaż słowno-muzyczny, odsłonili karty i obrazy II wojny światowej. Podczas uroczystości na telebimie wyświetlana była prezentacja tematyczna wykonana przez naszą szkołę.

Występ przygotowały przedszkolaki i i uczniowie klas 0 – III pod kierunkiem p. Marzeny Rosłan, p. Elżbiety Burej, p. Doroty Łapińskiej i p. Hanny Gąsowskiej.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy V, VII, VIIIa i VIIIb pod kierunkiem p. Ewy Karolczak, p. Kingi Guzowskiej i p. Moniki Wielgat.

Prezentację multimedialną wykonała p. Agnieszka Kuć na podstawie materiałów zgromadzonych przez p. Ewę Karolczak.

Zdjęcia wykonał p. Stanisław Kuć.

Agnieszka Kuć

Utworzono dnia 02.09.2021, 22:14