Ważne informacje na początek roku szkolnego.

Utworzono dnia 26.08.2020

Wakacje dobiegają końca. W szkole trwają intensywne przygotowania na przejęcie dzieci.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły, w roku szkolnym 2020/2021 będą wprowadzone szczegółowe rozwiązania organizacyjne, które pozwolą natychmiast zareagować na pojawienie się niebezpieczeństwa zachorowań na COVID-19 oraz pozwolą na sprawne dostosowanie sposobu nauki do aktualnej sytuacji epidemicznej z jednoczesnym zachowaniem ciągłości funkcjonowania szkoły. Natychmiast po opracowaniu strategii zostanie ona przedstawiona społeczności szkolnej.

Na dzień dzisiejszy przedstawiam wstępne informacje, które pozwolą Uczniom i Państwu zaplanować dzień 1 września. Szczegóły ukażą się w odrębnym komunikacie.

1. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 8.00.
  2. Oddziały przedszkolne:
  1. grupa 10-cio godzinna rozpoczyna zajęcia od 6.30. Schodzenie dzieci do 8.30. Rodzic wprowadza i zostawia dziecko. Tylko rodzice dzieci 3-letnich mogą przebrać dzieci w szatni, pozostali przekazują dziecko pracownikowi szkoły przy wejściu.
  2. grupa tzw. „0” spotkanie z wychowawcą o godz. 8.40.
  1. Świetlica będzie czynna od 2 września.
  1. Prosimy rodziców o ponowne zadeklarowanie uczestnictwa dzieci przyjętych. Informacja ustna, telefoniczna, mailowa do sekretariatu lub wychowawcy świetlicy.
  2. Wnioski rodziców o przyjęcie do  świetlicy z listy rezerwowej będą rozpatrywane pod koniec września.
  1. Zapisy na obiady przyjmujemy telefonicznie. Od 1 września opłaty dokonać będzie można tylko przelewem na podane konto.
  2. Przelewem na konto należy uregulować opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu.
  3. Na spotkanie z wychowawcą zapraszamy tylko 1 rodzica dziecka z „0” i ucznia kl. I . Rodziców obowiązuje zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk lub rękawice ochronne oraz zachowanie dystansu.
  4. Wychowawcy spotkają się z uczniami w wyznaczonych salach.
  5. Wszyscy uczniowie otrzymają podręczniki 1 września.
  6. Do budynku uczniowie będą wchodzić wyznaczonymi wejściami. Proszę przestrzegać  przydziału, który wywiesimy na drzwiach szkolnych i stronie WWW.
  7. Każda klasa będzie przebywała w stałej, jednej sali bez kontaktu z innymi oddziałami.

Powyższe ustalenia wynikają z wytycznych MZ, GIS i MEN. Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do zasad epidemiologicznych.

M. Grodzka, dyrektor Szkoły

Wrzesień 2020