Wizyta w Zespole Szkół Mechanicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach

Utworzono dnia 10.04.2024

Zbliża się koniec roku szkolnego, w związku z tym uczniowie klasy ósmej stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia, a co się z tym wiąże przed trudną decyzją. W związku z tym 10 kwietnia uczniowie klasy siódmej i ósmej odwiedzili Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach. Na początku Wicedyrektor szkoły Pani Barbara Łabędzka przywitała uczniów i zapoznała ich z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025. Omówiła kierunki kształcenia, opowiedziała o oddziałach, w jakich uczą się uczniowie oraz zachęciła do zapoznania się z działalnością zespołu na  Facebooku szkoły.

Następnie uczniowie odwiedzili pracownię informatyczną, elektryczną, technologii mechanicznej oraz energetyki odnawialnej. Jednak najwięcej emocji wzbudziła laserowa strzelnica wirtualna, na której uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Kolejnym punktem była wizyta w Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach. Tutaj uczniowie zwiedzili pracownie zawodowe: samochodową, obróbki skrawaniem, cnc, źródeł odnawialnych, elektryczną, naprawy i obsługi pojazdów samochodowych oraz spawalniczą, w tym spawania metodą nietopliwą. Natomiast nauczyciele Centrum przedstawili informacje dotyczące nowoczesnych rozwiązań technicznych stosowanych obecnie w przemyśle oraz omówili umiejętności, jakie można nabyć w ramach kształcenia praktycznego. Uczniowie natomiast mieli okazję, aby obejrzeć pokazy skrawania, obróbki grawerowania, toczenia, spawania. Mogli również skorzystać z symulatora spawania w rozszerzonej rzeczywistości.

Wierzymy, że wizyta w Zespole Szkół Mechanicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach pozwoli uczniom lepiej przygotować się do podjęcia świadomych i ważnych decyzji edukacyjno-zawodowych po zakończeniu edukacji podstawowej.

Agnieszka Kuć

Hanna Danowska