"Nietykalni" - SU poleca

Utworzono dnia 14.05.2021

Nieważne, kim jesteś na zewnątrz. Ważniejsze jest, jaki jesteś naprawdę.”

„Nietykalni” to film oparty na faktach. Film ten to nie tylko dramat, ale także znakomita komedia - doskonale zagrana zarówno przez Francois Cluzet (milioner Philippe) jak i Omara Sy (opiekun). Ich wzajemna relacja zaskakuje, a zarazem zachwyca. Film przedstawia historię przyjaźni sparaliżowanego milionera i chłopaka z przedmieścia, których różni bardzo wiele m.in. wiek, stan społeczny, sytuacja materialna i wykształcenie. Chłopak jest młody, tryskający zdrowiem i optymizmem, ale z bagażem życiowych doświadczeń. Milioner ma wszystko, ale patrzy na świat z pozycji wózka inwalidzkiego.

Philippe to mieszkający w Paryżu milioner. Pieniądze nie są dla niego problemem. Driss jest czarnoskórym, młodym mężczyzną, który o sztuce nie wie nic, ma problemy z prawem.

Ma coś, czego brakuje Philippowi – zdrowie i radość z życia. Drogi obu bohaterów krzyżują się, gdy Driss przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną, by otrzymać dokument do Urzędu Pracy, że jest bezrobotny, a przez to należy mu się zasiłek. Philippe proponuje mu pracę na stanowisku pielęgniarza. Sytuacja chłopaka zmusza go, by przyjąć tę pracę.

Film uczy nas tego, że każdy zasługuje na drugą szansę. Nie powinniśmy oceniać nikogo po pozorach, ponieważ nie znamy jego doświadczeń, przeżyć. Mówi też o tym, że dla dobra innych jesteśmy w stanie pozwolić odejść ludziom, którzy są dla nas ważni.

Polecam ten film wszystkim, którzy cenią filmy za ich przesłanie.

Agnieszka Brzozowska, klasa VIII