Utworzono dnia 16.10.2023

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, który obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty.

Z tej okazji w ostatni piątek Samorząd Uczniowski przygotował dwie niespodzianki. Pierwszą z nich był filmik pod tytułem: “Dzieci wiedzą lepiej”, w którym przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia szkoły. Ich szczere wypowiedzi dostarczyły oglądającym powodów do śmiechu, ale i refleksji. Drugą niespodzianką był drobny upominek, który otrzymał każdy pracownik szkoły.

Tego dnia cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii. Wśród osób zgromadzonych na sali gimnastycznej można było dostrzec dawno niewidziane, a tak miłe twarze - emerytowanych pracowników szkoły, którzy nas odwiedzili i przywołali wiele wspomnień.  Pani Dyrektor – Mariola Grodzka podziękowała nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym za ich codzienną pracę i zaangażowanie w kształcenie dzieci i młodzieży. Jak co roku, w tym szczególnym dniu, wręczyła również nagrody pracownikom szkoły, życząc jednocześnie satysfakcji i radości z  wykonywanej pracy. Następnie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Michno w imieniu uczniów złożył  życzenia  wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta.

Kolejnym punktem uroczystości był występ uczniów klasy V .  Recytowane wiersze i śpiewane piosenki były dowodem wdzięczności i podziękowaniem za trudną i nieocenioną pracę nauczycieli. Zaprezentowano również w żartobliwy sposób  „przepis na ucznia”. Wiele radości wzbudziła też „Gala Oscarowo – Jabłkowa”.  Osoby nominowane w poszczególnych kategoriach konkursowych były nagradzane „złotym jabłkiem” oraz dyplomem.

Nad całością uroczystości czuwała Pani Urszula Grochowska, o oprawę muzyczną zadbała Pani Kinga Guzowska, a o dekorację – Pani Izabela Wierzbicka.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Łap nagrodził dyrektorów szkół i wyróżniających się nauczycieli.  Wśród  zasłużonych znaleźli się Dyrektor Mariola Grodzka oraz nauczycielka matematyki i informatyki  pani Agnieszka Kuć.

Pani Dorota Łapińska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej została uhonorowana Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i nieustającego zapału do pracy.

Urszula Grochowska
   Michalina Szulc